Бурштинова кислота
Бурштинова кислота – це препарат, виготовлений з натуральної сировини, отриманого при переробці бурштину. Завдяки природному походженню, бурштинова кислота є абсолютно нешкідливим продуктом. Янтарна кислота має вигляд білого, кристалоподібного порошку з яскраво-вираженим лимонним смаком. Янтарна кислота сприятливо впливає на організм і сприяє поліпшенню клітинного дихання. Також поліпшується (у 60 разів) насичення клітин печінки киснем. При застосуванні бурштинової кислоти купірується процес утворення вільних радикалів, які надають шкідливе дію на тканини і клітини, має яскраво виражену антиоксидантну дію.
Піднімає тонус організму, сприяє підвищенню імунітету, зменшує відчуття втоми і дратівливості, а також підвищує лібідо як у чоловіків, так і у жінок.
В організмі бурштинова кислота активна у вигляді аніонів і солей, званих сукцинатами. Сукцинаты – це натуральні регулятори роботи організму. Ми відчуваємо потребу в них при підвищених фізичних, психоемоційних, інтелектуальних навантаженнях, при різних захворюваннях.
Бурштинова кислота володіє унікальною дією: вона накопичується саме в тих областях, які її потребують, ігноруючи здорові тканини.
- Має яскраво виражений ефект омолодження
- Сприяє усуненню висипів будь-якої етіології
- Ефективна для зниження ваги
- Рекомендується спортсменам і людям з підвищеним фізичним навантаженням.
- Виявляє високу ефективність при комплексному лікуванні захворювань суглобів.
- Сприяє вимиванню накопичених солей, що призводить до зняття запальних процесів в суглобах і тканинах організму.
- Впливаючи на роботу венозних клапанів, даний препарат відновлює місцевий кровообіг, завдяки чому його часто застосовують в терапії варикозного розширення вен.
- Використовують в терапії таких захворювань: запалення піднебінних мигдалин, жирова дистрофія печінки, цироз і бронхіальна астма.
- Янтарна кислота ефективна при комплексному лікуванні жовчнокам'яної хвороби, вона стимулює руйнування та виведення з організму каменів.
- Попереджає розвиток ішемічної хвороби.
- Корисна при атеросклерозі та інших серцево-судинних захворюваннях.
- При лікуванні ниркових і шлункових патологій, а також для профілактики і лікування легеневих захворювань.
- При отруєнні свинцем, ртуттю, миш'яком.
- Під час вагітності відзначена її здатність відновлювати процес насичення тканин киснем і захищати плід від вірусного зараження.
- При лікуванні цукрового діабету 2-го типу, сприяє активізації процесу вироблення інсуліну в організмі і нормалізації обмінних процесів.
- Її використовують при лікуванні онкологічних захворювань.
- Усуває токсикоз, які можуть виникати при хіміотерапії і радіотерапії або при отруєнні організму речовинами, що утворюються при розпаді пухлини.
- Застосовується при лікуванні алкогольної залежності (так як є сильним антиоксидантом, залежність від алкоголю та наркотиків знижується)
- Також вона є ефективним антидепресантом і її використовують як для лікування депресивних станів, так і для профілактики їх розвитку. Пацієнтам вдається легше впоратися зі страхами, роздратуванням і негативними емоціями. А також застосовуючи бурштинову кислоту, зростає стійкість до стресових ситуацій і зміцнюється нервова система пацієнтів.
Добова доза: 1 г в день (при необхідності можна збільшити до 2 г (одна п'ята чайної ложки чи на кінчику ножа) розчинити в пів-літрі води і додати мед або фруктозу за смаком. . Під час курсу застосування янтарної кислоти в певні дні необхідно влаштовувати перерви (наприклад, 1-2 дні перерви через кожні 3 дні прийому). Такий спосіб застосування препарату дозволяє продовжити курс, а значить і ефект, в той час як при щоденному вживанні підвищених доз тривалість лікування не повинна перевищувати 10 діб.
Знаходження в природі Бурштинова кислота у вільному вигляді міститься в суббитуминозном вугіллі, смолах і в бурштині. У великих кількостях вона міститься в несозревшіх ягодах, свекловице, цукровому очереті, ріпі і т. д. Вміст у продуктах Бурштинова кислота входить до складу багатьох продуктів. Її зміст підвищено в кефірі і кисляку, витримані вина, сири, житніх виробах, пивних дріжджах, устрицях і т. д. У великих кількостях бурштинова кислота міститься в незрілому агрусі і винограді, соці свекловицы і т. д. В насінні ячменю і соняшнику зміст бурштинової кислоти становить 5%. Найбільше бурштинової кислоти містить люцерна. Однак у більшості продуктів бурштинової кислоти немає. Тому в багатьох державах бурштинова кислота дозволена для використання у харчовій промисловості. Додавання бурштинової кислоти в харчові продукти робить їх не тільки більш цінними, але і продовжує їх термін придатності завдяки антиокислювальним і фільтруючим властивостям.
Механізм дії.
Бурштинова кислота є універсальним проміжним продуктом обміну речовин, що виділяється при взаємодії сахаридів, протеїнів і жирів в живих клітинах. При збільшенні навантаження на який-небудь орган або систему організму, енергія для їх роботи в основному забезпечується в результаті процесу окислення сукцинатов. Механізм виробництва енергії, що використовує Сукцинаты, працює в сотні разів ефективніше, ніж всі інші механізми виробництва енергії в організмі. Саме завдяки цьому янтарна кислота володіє неспецифічним лікувальним ефектом при цілому ряді захворювань різної етіології.
Також кислота надає антивірусний і антигіпоксичну дію. Лабораторні дослідження продемонстрували, що її застосування викликало більш інтенсивне засвоєння кисню живими клітинами. Окислення бурштинової кислоти є необхідною щаблем в процесі засвоєння клітинами двоатомних кисню. Терапевтичний ефект сукцинатов заснований на модифицирующем впливі на клітинний обмін речовин – клітинне дихання, транспорт мікроелементів, продукцію протеїнів. При цьому ступінь і специфіка модифікацій залежать від початкового стану тканин. В результаті таких модифікацій оптимізуються параметри роботи тканин. Вчені довели, що бурштинова кислота і сукцинаты є адаптогенами (збільшують опірність організму несприятливим чинникам зовнішнього середовища).
Кислота стимулює процес надходження кисню в клітини, полегшує стрес, відновлює енергообмін, нормалізує процес виробництва нових клітин, має загальнозміцнюючі і поновлюючими властивостями.
Активність бурштинової кислоти в організмі людини регулюється гіпоталамусом і надпочечными залозами. Відновлюючи баланс біохімічних реакцій в організмі, сукцинаты нормалізують функції всіх органів і тканин. Особливо істотно їх вплив на головний мозок, який найбільше потребує безперебійної доставки кисню та енергії. Тому бурштинова кислота застосовується для профілактики патологій мозку, розвиваються в процесі старіння. Крім того, вона відновлює функції всієї нервової системи і запобігає стресам. Додаткове споживання бурштинової кислоти сприяє нормалізації роботи та інших органів і систем. Серцю необхідно постійне надходження енергії, інакше знижується його сокращаемость, що незмінно призводить до порушення циркуляції крові, набряків і порушення функцій всіх органів і систем – тобто до серцевої недостатності.
В результаті стимуляції роботи печінки і нирок організм більш ефективно очищається від отруйних метаболітів та інших шкідливих агентів. бурштинова кислота нормалізує загальний метаболізм в організмі. Це сприяє посиленню імунітету завдяки більш ефективному синтезу клітин імунної системи.
Завдяки своєму антиоксидантній дії, сукцинаты інгібують ріст і розвиток пухлин, і попереджають розподіл злоякісних клітин. Кислота знижує виробництво основного медіатора запалення та алергічних реакцій – гістаміну, а значить, симптоми запальних реакцій і нападів алергії. Її препарати часто призначають для знешкодження певних токсинів (наприклад, етанолу, нікотину та ін). Янтарна кислота визнана повністю нешкідливою речовиною. Вона здатна надавати лікувальну дію навіть у малих кількостях. Також вона підвищує поживну цінність основних харчових компонентів і підсилює ефект медикаментів.
На сайті пластичної хірургії при підготовці до ринопластики - ті, хто вже переніс операцію, рекомендовано прийом кислоти як засіб проти набряків, вона зміцнює загальний стан організму засіб. Бурштинова кислота - аналог коензиму Q10. В наслідок чого знають про цьому препараті одиниці. Приймаю бурштинову кислоту курсами, навесні і восени, за півтора місяці. Самопочуття при цьому поліпшується, ніяких простудних захворювань, навесні допомагає підбадьоритися.
Результативна при набряках (коли вранці присутні набряки очей). Набряки зникають, шкіра покращує стан.
У бурштинової кислоти ще маса корисних властивостей - вона застосовується при захворюваннях серця, кишечника і нирок, стимулює нервову систему, нормалізує обмін речовин, стимулює клітинне дихання і навіть допомагає від похмілля. Загалом, вона підходить і для лікування, і для профілактики.