Золотарник звичайний, або золотушник канадський
До складу золотушника крім цілющих речовин входять також і отруйні, а тому при його використанні завжди слід чітко дотримуватися дозування
На сьогоднішній день лікувальні властивості золотушника звичайного вивчені в повному обсязі. Хімічний склад даної рослини: флавоноїди – рутин, кемперол, кверцетин та ін .; кислоти – органічні, аскорбінова, нікотинова, фенолкарбоновая; дубильні речовини; гіркоти; сапоніни; кумарини; ефірні масла; сліди алкалоїдів; смоли.
Застосування золотушника допомагає очистити легені від мокроти і зняти таким чином напад кашлю при бронхітах. За допомогою препаратів даної рослини можна також помітно полегшити стан при астмі і посприяти якнайшвидшому одужанню при туберкульозі легенів.
Показує досить хороші результати при лікуванні запальних процесів жовчного міхура, а також при застої жовчі. Причому больовий синдром при таких станах знімається вже в перший день проведення терапії. Крім того, золотушник часто призначають, коли необхідно вивести пісок з нирок, зняти набряклість, вилікувати мимовільне сечовипускання і пієлонефрит. При станах, пов’язаних з дисфункцією нирок і жовчного міхура, зазвичай використовують спиртову настойку. Також препарати золотушника показують досить високу ефективність при набряках, які виникли на тлі захворювань серця.
Добре виводить зайву рідини з організму, призначається для застосування у складному стані набряку внутрішніх органів і навіть мозку!
У різних випадках трава золотушника матиме різне застосування. Наприклад, всередину її приймають у вигляді чаю, настойки або відвару, можливо також використання екстракту. Що стосується зовнішньої терапії, то тут вже знадобляться компреси і примочки.
Від набряків, при водянці, пієлонефриті, туберкульозі легенів, астмі. В даному випадку використовують настій трави, який готують за таким рецептом: 2 столові ложки сушеного сировини необхідно залити двома склянками крутого окропу і залишити на 3-4 години. Після закінчення цього часу засіб фільтруємо. Приймаємо готовий настій по 50 мл тричі на день до їжі
При подагрі. Заварюємо такий засіб: у ємності змішуємо по 50 г золотушника, квіток чорної бузини і трави звіробою звичайного, додаємо 60 г квіток липи серцеподібної. Відокремлюємо столову ложку сухої суміші і заливаємо склянкою (250 мл) окропу. Наполягаємо і фільтруємо. Приймаємо по 250 мл двічі на день.
При сечокам’яній хворобі. Готуємо відвар: столову ложку трави золотої різки заливаємо склянкою окропу і варимо на невеликому вогні приблизно 4-5 хвилин. Знімаємо відвар з плити і залишаємо на пару годин. Фільтруємо засіб і приймаємо по 2 столові ложки тричі на день.
При хронічному нефриті. Для лікування даного захворювання необхідно приготувати такий препарат: 2 столові ложки сухої трави золотушника заливаємо півлітра окропу і варимо на водяній бані протягом 10-ти хвилин. Знімаємо відвар з вогню, фільтруємо. П’ють засіб 4 рази на день по половині склянки (100 мл).
Для полоскання ротової порожнини і для зняття запалень різного походження. Столову ложку трави різки необхідно запарити в 200 мл крутого окропу. Через годину засіб фільтрують і використовують зовнішньо.
Для лікування гнійних ран, фурункульозу, абсцесів ясен, при ангіні та інфекційних захворюваннях дихальних шляхів. Столову ложку золотушника звичайного заливаємо 250 мл окропу і наполягаємо протягом 2-х годин. Після вказаного часу препарат фільтруємо і використовуємо у вигляді компресів, полоскань і для промивань.
Відвар для ванн, який показаний при шкірних висипаннях, екземі, псоріазі, туберкульозі шкіри. На відро води (10 л) необхідно додати 50 г сушеного сировини і довести до кипіння. Варимо на протязі чверті години, після залишаємо при кімнатній температурі на 2 години. Додаємо готовий відвар в ванну – температура води у ванні повинна становити близько +38. 40 ° C.
Чай. На 400 мл холодної води додаємо 2 чайні ложки трави золотої різки, встановлюємо на вогонь і доводимо до кипіння. Ми залишаємо на кілька хвилин, при бажанні фільтруємо.
Протипокази
Рослина здатна проявляти досить потужні лікувальні властивості, але так як в її складі були виявлені деякі отруйні речовини, то вона має і певні протипоказання. В першу чергу це стосується періоду вагітності та годування груддю. Крім того, приймати препарати даної рослини заборонено при гломерулонефриті як в гострій, так і в хронічній формі. До прямих протипоказань відносяться алергічні реакції і індивідуальна непереносимість. Прийом будь-яких засобів золотушника звичайного повинен бути обов’язково узгоджений з лікуючим лікарем. При цьому завжди необхідно дотримуватися прописані дозування і ні в якому разі не перевищувати добову норму. При передозуванні можлива поява білка і крові в сечі.
Сушені за температури до 40 градусів.
Зберігати за кімнатної температури.
Берегти від вологи. Термін зберігання 18 місяців.
Склад: листя та квітки золотушника канадського, сушені, рубані
Власне виробництво
Основні | |
---|---|
Виробник | Власне виробництво |
Країна виробник | Україна |
Сфера застосування | Волосся, Інтимні зони, Обличчя, Ноги, Руки, Тіло |
Наявність абразивних частинок | True |
Форма мыла | Прямокутник |
Користувальницькі характеристики | |
Вага | 100 |
- Ціна: 75 ₴